• pl
 • en

 • Posadowienie silosów

  Kluczewo

  Silos na cukier 50.000 ton – Cukrownia Kluczewo

  Posadowienie jednokomorowego silosu na cukier na słabonośnym podłożu gruntowym. Silos w konstrukcji żelbetowej o średnicy około 45 m. i pojemności użytkowej 50.000 ton.

  Opracowano projekt wykonawczy posadowienia silosu na palach typu Barrette.

  Opalenica

  Silos na cukier 60.000 ton – Cukrownia Chełmża

  Posadowienie jednokomorowego silosu na cukier na słabonośnym podłożu gruntowym. Silos w konstrukcji żelbetowej o średnicy około 46 m. i pojemności użytkowej 60.000 ton.

  Opracowano projekt wykonawczy posadowienia silosu na palach typu Barrette o długości około 17,20 m, zamocowanych w warstwie twardoplastycznych glin zlodowacenia pólnocnopolskiego. Nośność podstawy i pobocznicy pali określono na podstawie wykonanych sondowań statycznych CPT.

  sroda

  Silos na cukier 65.000 ton – Cukrownia Środa Wielkopolska

  Posadowienie jednokomorowego silosu na cukier na słabonośnym podłożu gruntowym. Silos w konstrukcji żelbetowej o średnicy około 47 m. i pojemności użytkowej 65.000 ton (całkowity ciężar około 80.000 ton).

  Opracowano projekt wykonawczy posadowienia silosu na palach typu Barrette o długości około 13,5 m, zamocowanych w warstwie twardoplastycznych/półzwartych glin zlodowacenia środkowopolskiego. Nośność podstawy i pobocznicy pali określono wprost na podstawie wykonanych sondowań statycznych CPT (badania GT Projekt).

  Posadowienie silosu wykonano zgodnie z projektem. Maksymalne osiadania silosu, po kilkukrotnym cyklu napełnienie – opróżnienie ustabilizowały się na poziomie 46 mm (oszacowano obliczeniowo osiadania w przedziale 36-48

  kruszwica

  Silona cukier 60.000 ton – Cukrownia Kruszwica

  Posadowienie jednokomorowego silosu na cukier, w konstrukcji żelbetowej o średnicy 47 m i pojemności użytkowej 60.000 ton.

  Zaprojektowano układ 114 pali Barrette grubości 60c m wprowadzonych na głębokość minimum 150 cm w zagęszczone / bardzo zagęszczone piaski.

  Nośność podstawy i pobocznicy pali określono na podstawie wierceń określających warunki gruntowo-wodne wykonane przez GT Projekt.

  Cofnij się do poprzedniej strony ...